Mecz pomiędzy Lille oraz Lyon na obiekcie Decathlon Arena - Stade Pierre-Mauroy: wynik 3-4

Dramat i emocje do samego końca towarzyszyły spotkaniu 32. kolejki Ligue 1, gdzie na Decathlon Arena - Stade Pierre-Mauroy zmierzyły się zespoły Lille i Lyon. Mimo że gospodarze prowadzili na przerwę wynikiem 2-0, dynamiczna druga połowa przyniosła zmianę lidera i ostatecznie zwycięstwo dla gości 4-3. Ten emocjonujący mecz odbył się w niedzielny wieczór, 6 maja 2024 roku.

Ważne wydarzenia

Mecz pomiędzy drużynami Lille i Lyon zakończył się zwycięstwem Gości 4-3, mimo że do przerwy Gospodarze prowadzili 2-0. Spotkanie odbyło się 6 maja 2024 roku o godzinie 19:00 na stadionie Decathlon Arena - Stade Pierre-Mauroy w ramach 32. kolejki Ligue 1. Sędzią głównym tego starcia był Benoît Bastien z Francji.

Sprawozdanie z meczu

Decathlon Arena w Lille tętniła emocjami, gdy miejscowi piłkarze podejmowali Lyon. Od samego początku meczu Lille narzuciło swój styl i szybko objęło prowadzenie. W 21. minucie B. Diakité strzałem głową pokonał bramkarza Lyon, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0. Gospodarze kontynuowali nacisk i w 37. minucie E. Zhegrova podwyższył wynik na 2-0 po zagraniu J. Davida.

Po przerwie to jednak goście zaczęli odgrywać główne role. W 65. minucie S. Benrahma skrócił dystans i ustalił wynik na 2-1. Lyon dążyło do wyrównania i dopięło swego w 82. minucie, gdy M. Fofana zdobył bramkę na 2-2. Jednak Lille nie zamierzało się poddawać - w 85. minucie B. Diakité ponownie wpisał się na listę strzelców, dając swojej drużynie prowadzenie 3-2.

Nieoczekiwanie emocje na stadionie sięgnęły zenitu. W 88. minucie A. Lacazette doprowadził do wyrównania 3-3, a tuż przed końcem regulaminowego czasu gry, bohaterem dla Lyon okazał się A. Maitland-Niles, który ustalił wynik na 3-4. Dramatyczna końcówka nie przyniosła już zmiany rezultatu, choć Mama Baldé wykorzystał sytuację strzelecką i ustalił wynik końcowy meczu.

Spotkanie obfitowało również w kartki. Gospodarze zobaczyli żółte kartki: Angel Gomes w 28. minucie, Hakon Arnar Haraldsson w 80. minucie oraz Leny Yoro w doliczonym czasie gry. Z kolei Ernest Nuamah z Lyon został ukarany żółtą kartką w 35. minucie.

Ostatecznie emocjonujący mecz zakończył się triumfem Lyon 4-3 nad Lille. Następne wyzwania czekają obie drużyny, które zmierzą się kolejno z innymi rywalami w ramach Ligue 1.