Spotkanie Nantes - Lille zakończone wynikiem 1-2

Emocjonujące starcie na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau zakończyło się zwycięstwem gości z Lille, którzy pokonali Nantes 2-1 w ramach 33. kolejki Ligi 1. Mecz odbył się w sobotę, a już w pierwszej połowie Lille zdołało wypracować sobie przewagę 2-0, co ustawiło rytm gry. Mimo wysiłków Nantes, które zdołało zdobyć bramkę w drugiej połowie, to Lille opuściło boisko jako zwycięzcy, utrzymując swoje pozycje w czołówce tabeli.

Relacja z meczu Nantes - Lille

Wczorajszy wieczór na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau w Nantes obfitował w emocje, kiedy miejscowy Nantes podejmował drużynę Lille w ramach 33. kolejki Ligue 1. Sędzią głównym spotkania był Eric Wattellier z Francji.

Spotkanie rozpoczęło się z determinacją obu drużyn, lecz to goście szybko objęli prowadzenie. Już w 8. minucie J. David skutecznie wykorzystał sytuację sam na sam, pokonując bramkarza Nantes, B. Diakité asystując przy tej bramce. Trzy minuty później nadal było groźnie - J. David zdobył swoją drugą bramkę, tym razem z asystą A. Gomesa, co podwyższyło prowadzenie Lille na 0-2.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do odrabiania strat. W 54. minucie to M. Abline wykorzystał okazję i zdobył honorowego gola dla Nantes, zmniejszając wynik do 1-2. Mimo starań obu drużyn, wynik nie uległ zmianie do końcowego gwizdka.

Spotkanie nie obyło się bez kartek - żółte kartki otrzymali m.in. Mostafa Mohamed, Alban Lafont, czy Nicolas Pallois z Nantes oraz Edon Zhegrova i Nabil Bentaleb z Lille. Moussa Sissoko również znalazł się na liście ostrzeżeń, otrzymując żółtą kartkę w 74. minucie.

Po meczu, zarówno Nantes, jak i Lille czekają kolejne wyzwania. Dla Nantes następne spotkania to starcia z zespołami Monaco i Nice, natomiast dla Lille przyszłe rywalizacje są jeszcze niewiadome.