Lille vs Lorient, wynik spotkania - 3-0

W sobotę drużyna Lille podejmowała Lorient w ramach 18. kolejki Ligue 1. Gospodarze wyszli zwycięsko z tego starcia, pokonując rywali 3-0. Wynik na przerwę wynosił 1-0. Mecz odbył się o godzinie 12:00 w Decathlon Arena - Stade Pierre-Mauroy.

Sprawozdanie z meczu

Niesamowite emocje towarzyszyły spotkaniu pomiędzy drużynami Lille i Lorient, które odbyło się na Stade Pierre-Mauroy. Gospodarze pokazali klasę, odnosząc zasłużone zwycięstwo 3-0. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice nie mogli oderwać wzroku od boiska przez cały mecz.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, obie drużyny starały się kontrolować grę i szukać okazji do strzelenia bramki. Jednak to Lille wyszło na prowadzenie dzięki bramce J. Davida w 37 minucie, po asyście A. Gomesa. Wynik do przerwy to 1-0 dla gospodarzy, ale emocje wciąż były na najwyższym poziomie.

Druga połowa to prawdziwa jazda emocji. Gospodarze zdominowali boisko, a ich wysiłki zostały wynagrodzone dwiema bramkami w doliczonym czasie gry. Najpierw R. Cabella trafia do siatki w 90. minucie, a chwilę później E. Zhegrova zdobywa trzeciego gola dla Lille. Mecz kończy się wynikiem 3-0 na korzyść gospodarzy, którzy zasłużenie zdobywają trzy punkty.

Mecz nie obył się też bez kartek. Zarówno gospodarze, jak i goście musieli zmierzyć się z ostrzeżeniami sędziego. Żółte kartki zostały pokazane Benjaminowi André z Lille oraz Théo Le Brisowi, Tiemoué Bakayoko, Aurelienowi Pelonowi i Souleymane Isaakowi Touré z drużyny Lorient. Czerwonych kartek w tym meczu nie było.

Po takim widowisku kibice nie mogą się doczekać kolejnych meczów swoich ulubionych drużyn. Następny mecz dla Lille to starcie z Racing Colombes 92, Montpellier oraz Clermont Foot. Natomiast Lorient zmierzy się z LE Havre, Metz oraz Reims. Czekamy z niecierpliwością na kolejne emocje na francuskich boiskach!