Oczyszczacze powietrza to świetna inwestycja, jeśli cierpisz na alergie lub masz wrażliwą skórę, która nie toleruje wielu środków czyszczących

Urządzenia te pomogą Ci łatwiej oddychać i sprawią, że Twój dom lub biuro będą znacznie czystsze. Pamiętaj jednak, aby wybrać odpowiedni oczyszczacz powietrza. Jeśli masz alergie, oczyszczacz powietrza HEPA jest tym, czego potrzebujesz. Jeśli masz astmę, nawilżacz z filtrem powietrza pomoże Ci łatwiej oddychać. A jeśli masz wrażliwą skórę, poszukaj oczyszczacza powietrza z ultrafioletem, który zabije zarazki i bakterie.

Osoby cierpiące na alergiczny nieżyt nosa: Rodzaje oczyszczaczy powietrza, które możesz wypróbować

Na rynku jest wiele rodzajów oczyszczaczy powietrza, a to tylko kilka z najlepszych dla alergików. Oczyszczacze powietrza są świetne do wychwytywania kurzu, pyłków, sierści zwierząt domowych i innych alergenów z powietrza.

  • Oczyszczacze powietrza HEPA - to najczęściej spotykany typ oczyszczacza powietrza, który może odfiltrować do 99% kurzu, pyłków, sierści zwierząt domowych i innych zanieczyszczeń w Twoim domu. Oceny oczyszczaczy powietrza opierają się na ilości cząsteczek, które mogą one wyciągnąć z powietrza, więc im wyższa ocena, tym bardziej wydajne urządzenie.

  • Oczyszczacze powietrza UV - Oczyszczacze powietrza UV wykorzystują światło ultrafioletowe do zabijania szkodliwych mikroorganizmów w powietrzu. Urządzenie to jest doskonałe do zabijania bakterii, wirusów i innych zarazków, a także alergenów.

  • Nawilżacze - Nawilżacze są nie tylko dobre dla alergików, ponieważ pomagają również utrzymać wilgoć w zatokach, gdy cierpisz na alergię.

Osoby o wrażliwej skórze: Rodzaje oczyszczaczy powietrza do wypróbowania

  • Oczyszczacze powietrza HEPA - To najbardziej powszechny typ oczyszczacza powietrza, który może odfiltrować do 99% kurzu, pyłków, sierści zwierząt domowych i innych zanieczyszczeń w Twoim domu. Oceny oczyszczaczy powietrza opierają się na ilości cząsteczek, które mogą one wyciągnąć z powietrza, więc im wyższa ocena, tym bardziej wydajne urządzenie.

  • Oczyszczacze powietrza UV - Oczyszczacze powietrza UV wykorzystują światło ultrafioletowe do zabijania szkodliwych mikroorganizmów w powietrzu. Urządzenie to jest doskonałe do zabijania bakterii, wirusów i innych zarazków, a także alergenów.

  • Odkurzacz z filtrem HEPA - Jeśli jesteś uczulony na roztocza, jednym z najlepszych sposobów na oczyszczenie domu jest odkurzacz HEPA. Odkurzacze HEPA wychwytują do 99% alergenów roztoczy, pyłków, sierści i innych zanieczyszczeń z dywanu.