Inwestowanie w kryptowaluty: Co musisz wiedzieć

Świat kryptowalut może być onieśmielający dla tych, którzy chcą w niego zainwestować po raz pierwszy. Przy tak wielu różnych monetach do wyboru i nowych pojawiających się prawie każdego dnia, może być trudno wiedzieć, od czego zacząć. Ponieważ Bitcoin jest najbardziej znaną ze wszystkich kryptowalut, inwestowanie w inne monety - znane również jako altcoiny - może wydawać się ryzykowną propozycją. W końcu każdy, kto zainwestował w Bitconnect w szczytowym momencie, stracił swoje pieniądze. Jednak, podczas gdy istnieje ryzyko związane z każdym rodzajem inwestycji, potencjalne nagrody są znacznie wyższe niż w przypadku inwestowania w tradycyjne akcje. W tym artykule przeprowadzimy Cię przez wszystko, co musisz wiedzieć o inwestowaniu w kryptowaluty przed zakupem.

Czym jest kryptowaluta?

Kryptowaluta jest formą cyfrowego pieniądza, który jest tworzony poprzez proces zwany "wydobyciem". Interesującą rzeczą w kryptowalutach jest to, że nie ma centralnego banku ani rządu, który je emituje. W rzeczywistości kryptowaluty są całkowicie zdecentralizowane i działają w oparciu o pozbawioną zaufania sieć peer-to-peer. Oznacza to, że nie musisz ufać instytucji finansowej, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pieniądzom. Zamiast tego, technologia blockchain stojąca za kryptowalutami zapewnia bezpieczeństwo Twoich pieniędzy przed hakerami i oszustami.

Czy powinieneś inwestować w kryptowaluty?

Kryptowaluty to stosunkowo nowa forma inwestycji, która może przynieść wysokie zyski, ale wiąże się też ze znacznym ryzykiem. Chociaż możesz uzyskać pokaźny zysk z inwestowania w kryptowaluty, możesz również stracić wszystkie swoje pieniądze. To powiedziawszy, kryptowaluty stały się niezwykle popularne w ciągu ostatnich kilku lat. Ich wartość gwałtownie wzrosła i nadal rośnie, co czyni je niezwykle atrakcyjną opcją inwestycyjną.

Ponieważ kryptowaluty są zdecentralizowane i zabezpieczone przez sieć komputerów, są atrakcyjną opcją inwestycyjną dla osób, które nie ufają systemowi bankowemu lub chcą uniknąć regulacji rządowych. Ponieważ są one stosunkowo nowe, wciąż jest wiele niewiadomych na temat tego, jak będą radzić sobie w dłuższej perspektywie. Jednak biorąc pod uwagę drogę, jaką przebyły do tej pory, są powody, by wierzyć, że kryptowaluty będą się nadal rozwijać.